Psychorelaxační pobyt

Pro pracovníky v pomáhajících profesích

Určen pro pracovníky v pomáhajících profesích(psychoterapeuty, psychology, sociální pracovníky, zdravotní pracovníky), pedagogické pracovníky i pro organizace sociálních služeb a její zaměstnance (vedoucí pracovníky, sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách, ale také provozní zaměstnance).

 

Cílem pobytu je zážitkový způsob psychohygieny a technik, které vedou k prevenci syndromu vyhoření.

 

Základním principem je zážitková forma práce, díky níž se lze naučit pracovat s osobními i profesními hranicemi, emocemi i sebereflexí. Učí pracovníky nepodléhat konfliktním a zátěžovým situacím, nebrat si je osobně a umět si udržet dostatečný nadhled a profesionální přístup.

 

Stěžejním bodem je prostředí, ve kterém psychorelaxační pobyt probíhá. Jedná se o krajinu Národního parku České Švýcarsko. Pracuje se převážně v přírodě,která jedinečnou možnost zažít techniky psychohygieny netradičním způsobem. Ty probíhají zpravidla v denních i nočních hodinách a náročném terénu. Pobyt v přírodě působí díky přístupu EKO ART jako zobrazovací metoda.V krajině dochází k zrcadlení vlastních profesních  témat, dokáží jasně zobrazit situaci, ukázat možnosti řešení i najít přirozené zdroje podpory. Silnými zážitky v přírodě se u pracovníků zvyšuje odolnost proti zátěži, větší flexibilita, schopnost spolupráce a umění zodpovědně se rozhodnout.

 

 

Termín: 27.-29.8.2018

 

Místo konání: Rodinný penzion Belveder, Labská Stráň 105, 405 02

 

Cena školného: 1000 Kč pracovník/den, včetně pomůcek a materiálu

 

Přihláška: institut@arttherapy.cz